Porady prawne

Prawo cywilne

Fachowe artykuły o prawie cywilnym. Dzięki nam zrozumiesz co reguluje prawo cywilne oraz poznasz niezbędne informacje o umowach. Co to jest umowa b2b? Jak najlepiej odstąpić od umowy? Jak upewnić się, że umowa jest zgodna z prawem? Zapraszamy do lektury.

Czym jest umowa użyczenia i co powinna zawierać?

Czym jest umowa użyczenia i co powinna zawierać?

Oddanie osobie trzeciej rzeczy w posiadanie (niezależnie czy chodzi tutaj o ruchomość czy nieruchomość) powinno opierać się o zawartą wcześniej umowę. Użyczenie, czyli oddanie rzeczy w sposób nieodpłatny, zostało szczegółowo uregulowane w kodeksie cywilnym oraz licznych orzeczeniach sądów. O czym szczególnie należy pamiętać, tworząc umowę użyczenia, aby była ona ważna i skuteczna?

czytaj dalej

Co to umowa pożyczki i kiedy warto ją zawrzeć?

Co to umowa pożyczki i kiedy warto ją zawrzeć?

Umowa pożyczki jest to jedna z umów nazwanych sklasyfikowana w części szczegółowej zobowiązań kodeksu cywilnego. Przez umowę pożyczki pożyczkodawca zobowiązuje się udzielić pożyczki, czyli przenieść na własność pożyczkobiorcy określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku. Pożyczkobiorca zobowiązuje się natomiast zwrócić tę samą ilość pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy tego samego gatunku i tej samej jakości.

czytaj dalejDlaczego ONLE?


Tylko zweryfikowani adwokaci oraz radcy prawni prowadzący działalność gospodarczą

Prawnicy aktywnie zainteresowani rozwiązaniem Twojego problemu

Dajemy Ci swobodny wybór z przedstawionych ofert!

klienci o nas

quote
Pochodzę z małego miasta na Podlasiu i trudno było mi znaleźć dobrego prawnika w okolicy. Dzięki portalowi ONLE błyskawicznie uzyskałam opinię prawną i to bez wychodzenia z domu. Byłam również bardzo zadowolona z ceny.

Beata, Grajewo

quote
Jestem osobą niepełnosprawną i szukałem sposobu, aby skontaktować się z prawnikiem, który zweryfikuje pisma, które otrzymuję z ZUSu. Znalazłem ONLE i jestem niezwykle zadowolony. Szybka i atrakcyjna wycena, prosta płatność i szybka wymiana dokumentów.

Patryk, Opole

quote
Początkowo nie byłem przekonany do ONLE ale z ciekawości opisałem swój problem i wysłałem zapytanie. Już drugiego dnia miałem trzy oferty, które opiewały na niższe kwoty niż myślałem. To działa i polecam każdemu!

Szymon, Wrocław